#2017-12-12 06:36:43 

Zakręcona

Użytkownik

Dzień dobry wszystkim. Czy ktoś wie może jak przeprowadzona jest wycena udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Potrzebuję porady prawnej albo namiarów na jakiegoś dobrego specjalistę od prawa handlowego czy spółek. Dziękuję
#2017-12-12 07:09:24 

GrubaEla

Użytkownik

Taka wycena zależy od indywidualnej sytuacji w danej firmie - nie ma jakiegoś gotowego wzoru. Jednak jest parę stałych od których zależy np. zysk i cena nominalna jaką się ustali
#2017-12-12 07:42:00 

Zakręcona

Użytkownik

Niestety, nic mi to nie mówi? Może zna ktoś jakieś dobre porady prawne lub osobę do której się mogę zgłosić o wykonanie takiej wyceny? Zależy mi na czasie! Mam szansę nabycia takich udziałów
#2017-12-12 08:10:15 

Brodacz

Użytkownik

Proponuje najpierw się zorientować samemu w temacie. Ja korzystalem z pomocy na tej stronie http://podatkiwspolce.pl/zakup-udzialow-spolce-o-o/. To taki, można powiedzieć blog prawny czy poradnik z informacjami o spółkach, tworzony przez prawniczke-specjalistke od spółek kapitałowych. Przeczytasz tam jak przebiega ta cała wycena udziałów spółki z oo, od czego ona zależy, od kogo można kupić udziały i jakie podatki płacić. Polecam, ponieważ dane są aktualne - zawsze nowelizują po zmianach KSH.
#2017-12-12 09:39:10 

Brodacz

Użytkownik

A no i tam znajdziesz też tłumaczenia takich podstawowych pojęć jak udziały, co to właściwie jest zysk, jak obliczać itp. Mi to bardzo pomogło, bo w rozmowie ze zbywcami mogłem już wykazać jakąś wiedzą. A w razie problemów podaj swojego maila to Ci pani poda szczegóły
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015